Mutfak Tezgahı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Mutfak Tezgahı Seçimi

mutfak-tezgahi-secimi

Sizler için hazırladığımız kriterlere göre, mutfak tezgahı malzemesinin avantaj ve dezavantajlarını inceleyip, mutfağınızı yenilerken nasıl bir tezgah tercih edeceğinizi kolayca belirleyebilirsiniz.
1. Granit tezgahlar: Mutfak tezgahınızı yenilerken düşündüğünüz en son şey para ise tezgah malzemesi olarak graniti tercih edebilirsiniz. Mutfağa şık bir hava veren bu malzeme en mütevazı mutfakları bile güzel bir görünüme kavuşturur.
Avantaj: Isıyı izole eder, hoş renk seçenekleri bulunur, uzun ömürlü ve dayanıklıdır.
2. İşlenmiş taş tezgahlari: İşlenmiş taş malzeme, kuvars parçacıklarının bir araya gelmesiyle oluşturulur. Granitten daha geniş renk seçenekleri bulunan bu malzeme sızdırmaz yüzeye ve çizilmeye karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir. Doğal taş ile yapılan yıllık cila işleminin dışında bakımı oldukça kolaydır.
Avantaj: Leke ve aside karşı dayanıklıdır. Bakımı kolaydır.
3. Mermer tezgahlar: Lüks bir görünüm istiyorsanız bu malzemeyi Amerikan mutfağı tezgahlarda ya da pişirme bölgesi çevresinde kullanabilirsiniz. Düzenli bakım isteyen bu malzeme kolayca lekelenebilir. Ancak yeni geliştirilen cilalama yöntemleri kullanılarak lekelenme geciktirilebilir.
Avantaj: Su ve ısı geçirmez, hoş görünür.
4. Beton tezgahlar: Eğer mutfağınızda alışılmadık bir tezgah biçimi varsa beton iyi bir tercih olabilir, çünkü mutfağınızın şekline uygun dökme işlemi yapılabilir. Yüksek fiyatı birçok kişinin bütçesini aşabilir.
Dezavantaj: Siparişin özelliğine göre orta veya yüksek fiyatlara kadar maliyeti olabilir. Çatlama yapabilir, endüstriyel bir görünüm taşıyabilir, gözenekli bir yapıya sahiptir ancak cilalanabilir.

Cevap kapalı ancak linki kendi sitenize ekleyebilirsiniz.

Yorum kapatilmistir.